|
» pielgrzymki » Pielgrzymka do Japonii śladami św.Maksymiliana Kolbe12 dni
Pielgrzymka do Japonii śladami św.Maksymiliana Kolbe 12 dni
TERMINY I CENY OD: 18.05.2024 - 29.05.2024 Cena: 15999 PLN - termin potwierdzony !
MIEJSCA WYLOTU -Warszawa Opis oferty dzieła św. Maksymiliana Kolbego w Japonii kąpiele w gorących źródłach – onsenach najważniejsze zabytki Kioto i Tokio przejazdy superszybkimi Shinkansenami Sanktuarium w Akicie – Matka Boża Płacząca
Tokio - Góra Fudżi - Wulkan Unzen - Nagasaki - Hongochi - Kioto - Akita
Dzień 1 Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Tokio (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich lub bliskowschodnich). Rozpoczęcie pielgrzymki do Japonii.
Dzień 2 Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 3 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży widokowej, wizyta w tradycyjnej japońskiej świątyni – zapoznanie się z kulturą buddyjską. Potem spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny "podwójny" most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (głównej rezydencji Cesarza Japonii). Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 4 Śniadanie i przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 5 Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach i nocleg w okolicy wulkanu Unzen.
Dzień 6 Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry pw. św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., po południu obiadokolacja i spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, i nocleg w Kioto.
Dzień 7 Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Zwiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa oraz jednego z najważniejszych kompleksów świątynnych w Japonii Kiyomizudera – „Świątyni Czystej Wody”. Czas wolny na zakupy oraz kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Nary - pierwszej stolicy Japonii. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek w parku Nara, który jest domem dla setek oswojonych jeleni, a następnie wizyta w świątyni Todaiji, jednej z największych drewnianych budowli świata gdzie znajduje się największy w Japonii posąg Buddy oraz w chramie szintoistycznym - Kasuga Taisha. Kolacja w Narze, powrót i czas wolny w Kioto.
Dzień 9 Śniadanie. Następnie przejazd pociągiem Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg w Akicie.
Dzień 10 Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figura Matki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Tokio.
Dzień 11 Śniadanie, następnie dalsze zwiedzanie Tokio oraz czas na ostatnie zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja i wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski.
Dzień 12 Lądowanie w Polsce, zakończenie pielgrzymki do Japonii.
CENA ZAWIERA - przelot na trasie Polska – Tokio – Polska z bagażem podręcznym 8kg oraz rejestrowym 23 kg - 9 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, - śniadania i obiadokolacje wg programu, - bilety na przejazdy pociągami zgodnie z programem, oraz transfery busami - opiekę duchową i Msze św., - opiekę pilota wycieczek, - ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 Euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł). - obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł)
CENA NIE ZAWIERA - biletów do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat za przewodnika, opłat wjazdowych i miejscowych, zwyczajowych napiwków, słuchawek i transferów walizek w Japonii (80 000 jenów / os., płatne pilotowi), - ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (1695 zł), - dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Japonii (w tym od skutków chorób przewlekłych,), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy oraz dobrowolnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej ubezpieczenia kosztów leczenia, - napojów do obiadów i kolacji.
UWAGI: Miejsce w pokoju 2/3 osobowym na dokwaterowaniu ( zależnie od dostępności.W razie jej braku - obowiązkowa dopłata do pokoju 1 os.)walutą w trakcie pielgrzymki do Japonii są jeny (100 jenów to ok. 3,60 – 3,80 zł); możliwość korzystania w kart kredytowych wydanych w Polsce jest w Japonii ograniczona, sugerujemy korzystanie z gotówki, w czasie całej wycieczki po Japonii tradycyjne szczepienia nie są wymagane, polecamy zabrać ze sobą skarpetki do zwiedzania miejsc, w których należy ściągnąć obuwie oraz strój kąpielowy, paszport musi być ważny min. 6 miesiący od daty wjazdu na terytorium Japonii i musi posiadać co najmniej 1 wolną stronę, wyżywienie zgodnie z programem: śniadania oraz posiłek główny: obiad lub kolacja, gniazdka: dwa płaskie bolce, napięcie to 110V. Przed wyjazdem na wycieczki do Japonii zalecamy zakup przejściówek (są dostępne w sklepach AGD oraz na lotniskach),
(misja)
|
|